The old site
>> Research >> Scientific Seminars >> Archive >> Geometry >> 2018

Geometry 2018

  • Dinamica germenilor de difeomorfisme olomorfe ale lui (C^n, 0)
    Speaker: Raluca Tanase
    Tuesday, June 19, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Conexiuni meromorfe peste F-varietati 2-dimensionale II
    Speaker: Liana David (IMAR)
    Tuesday, June 12, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Produse vectoriale generalizate
    Speaker: Andrei Moroianu (Orsay)
    Tuesday, June 5, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Conexiuni meromorfe peste F-varietati 2-dimensionale
    Speaker: Liana David (IMAR)
    Tuesday, May 22, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Double normals of a generic convex body II
    Speaker: Costin Vîlcu (IMAR)
    Tuesday, May 8, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Biharmonic and biconservative hypersurfaces in spheres
    Speaker: Cezar Oniciuc (UAIC)
    Tuesday, April 24, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Proprietăți spectrale ale foliației Vaisman
    Speaker: Vladimir Slesar (Universitatea din Craiova)
    Tuesday, April 17, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Double normals of a generic convex body I
    Speaker: Joel Rouyer
    Tuesday, April 3, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Counting problems in hyperbolic spaces
    Speaker: Adrien Boulanger (Université Paris 6)
    Tuesday, March 27, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Vaisman nilmanifolds
    Speaker: Givanni Bazzoni (Univ. Complutense de Madrid)
    Tuesday, March 20, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Curl spectrum and energy minimizing Reeb fields
    Speaker: Radu Slobodeanu (FMI)
    Tuesday, March 13, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Coomologia varietăților Oeljeklaus-Toma
    Speaker: Alexandra Otiman (IMAR)
    Tuesday, March 6, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Potentiale LCK pozitive
    Speaker: Liviu Ornea (FMI/ IMAR)
    Tuesday, February 6, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Dual pairs in contact vs symplectic geometry
    Speaker: Cornelia Vizman (Univ. de Vest Timisoara)
    Tuesday, January 30, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Actiuni de grupuri pe varietati local conform Kaehler II
    Speaker: Florin Belgun (IMAR)
    Tuesday, January 23, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Actiuni de grupuri pe varietati local conform Kaehler
    Speaker: Florin Belgun (IMAR)
    Tuesday, January 16, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Varietati local conform Kaehler torice
    Speaker: Nicolina Istrati (Paris 7)
    Tuesday, January 9, 2018, 10:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR