The old site
>> Research >> Scientific Seminars >> Archive >> Operator Theory >> 2017

Operator Theory 2017

  • On quasidiagonality of group C*-algebras I
    Speaker: Daniel Beltita (IMAR)
    Wednesday, December 6, 2017, 16:30
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Interpolare pentru aplicatii complet pozitive
    Speaker: Calin Ambrozie (IMAR)
    Wednesday, November 22, 2017, 16:30
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Proprietati metrice de aproximare pentru grupuri numarabile VI
    Speaker: Liviu Paunescu (IMAR)
    Wednesday, November 15, 2017, 16:30
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Proprietati metrice de aproximare pentru grupuri numarabile V
    Speaker: Liviu Paunescu (IMAR)
    Wednesday, November 8, 2017, 16:30
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Proprietati metrice de aproximare pentru grupuri numarabile IV
    Speaker: Liviu Paunescu (IMAR)
    Wednesday, November 1, 2017, 16:30
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Proprietati metrice de aproximare pentru grupuri numarabile III
    Speaker: Liviu Paunescu (IMAR)
    Wednesday, October 25, 2017, 16:30
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Proprietati metrice de aproximare pentru grupuri numarabile II
    Speaker: Liviu Paunescu (IMAR)
    Friday, October 20, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Proprietati metrice de aproximare pentru grupuri numarabile
    Speaker: Liviu Paunescu (IMAR)
    Friday, October 13, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Conjectura lui Connes de scufundare II
    Speaker: Liviu Paunescu
    Thursday, June 22, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Conjectura lui Connes de scufundare
    Speaker: Liviu Paunescu
    Wednesday, June 14, 2017, 13:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Forma rezistiva si metrica rezitiva II
    Speaker: Speranta Vladoiu
    Thursday, May 25, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Forma rezistiva si metrica rezitiva
    Speaker: Speranta Vladoiu
    Thursday, May 18, 2017, 15:00
    Sala 412 "Grigore Moisil", IMAR
  • Rezistenta efectiva III
    Speaker: Speranta Vladoiu
    Thursday, May 11, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • O introducere ad-hoc la Conjectura lui Connes de Scufundare si grupuri hiperliniare
    Speaker: Florin Radulescu
    Thursday, May 4, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Conjectura lui Connes IV
    Speaker: Liviu Paunescu
    Thursday, April 27, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Rezistenta efectiva II
    Speaker: Speranta Vladoiu
    Thursday, April 13, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Rezistenta efectiva
    Speaker: Speranta Vladoiu
    Thursday, April 6, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Conjectura lui Connes III
    Speaker: Liviu Paunescu
    Thursday, March 30, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Forme Dirichlet Rezistive III
    Speaker: Lucian Beznea (IMAR)
    Thursday, March 23, 2017, 16:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Forme Dirichlet Rezistive II
    Speaker: Lucian Beznea (IMAR)
    Thursday, March 16, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Forme Dirichlet Rezistive
    Speaker: Lucian Beznea (IMAR)
    Thursday, March 9, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Conjectura lui Connes II
    Speaker: Liviu Paunescu
    Thursday, March 2, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Conjectura lui Connes
    Speaker: Liviu Paunescu
    Thursday, February 23, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Masuri si operatori in sisteme iterative
    Speaker: Eugen Mihailescu
    Thursday, February 16, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Clase de fractali si masuri probabilistice invariante
    Speaker: Eugen Mihailescu
    Thursday, February 9, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Dimensiune si masuri pe fractali
    Speaker: Eugen Mihailescu
    Thursday, February 2, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Multimi fractale si masuri invariante
    Speaker: Eugen Mihailescu
    Thursday, January 26, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Multimi autosimilare pe spatii metrice
    Speaker: Aurelian Gheondea
    Thursday, January 19, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR
  • Sisteme dinamice cuantice II
    Speaker: Aurelian Gheondea
    Thursday, January 5, 2017, 15:00
    Sala 306-307 "Constantin Banica", IMAR